PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Przyjdź dziś na spotkanie z Prezydent Gdańska przy Okrągłym Stole
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Przyjdź dziś na spotkanie z Prezydent Gdańska przy Okrągłym Stole
Spotkanie z Prezydent Aleksandrą Dulkiewicz, jej zastępcami, a także szefami miejskich spółek i wydziałów gdańskiego magistratu zaplanowano w najbliższą środę, 28 sierpnia, na godz. 17. Odbędzie się na deptaku, na wysokości budynku przy ul. Subisława 28. To już ostatnie takie wydarzenie w wakacyjnej formule.
W środę odbędzie się ostatnie już spotkanie mieszkańców danej dzielnicy z Prezydent Aleksandrą Dulkiewicz przy okrągłym stole
W środę odbędzie się ostatnie już spotkanie mieszkańców danej dzielnicy z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz przy okrągłym stole
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Spotkania w dzielnicach są okazją do rozmów o potrzebach i problemach danej społeczności. W związku z tym, że obecni będą także zastępcy prezydenta oraz dyrektorzy wydziałów i prezesi miejskich spółek, będzie można bezpośrednio zgłosić problem bądź pomysły, które zdaniem mieszkańców mogłyby zostać wdrożone w danej dzielnicy. Niewykluczone, że niektóre kwestie uda się rozwiązać "od ręki", bądź zaproponować wstępne rozwiązania danej kwestii.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 i potrwa około dwie godziny. Każdy więc, kto będzie miał ochotę porozmawiać z prezydent Dulkiewicz, bądź jej zastępcami, będzie miał taką okazję.

W trakcie wakacji zorganizowano w sumie pięć spotkań z mieszkańcami. W nietypowej formule, bo przy elementach Okrągłego Stołu - nowego miejskiego mebla, który zadebiutował w trakcie tegorocznych obchodów 30-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu. Odbyły się one w dzielnicach: Orunia-Św. Wojciech-Lipce, Piecki-Migowo, Wrzeszcz Dolny, Chełm i Przymorze Wielkie.

- Serdecznie zapraszam do spotkania przy stole, do rozmowy o Gdańsku, o najbliżej dla nas okolicy i sprawach, które nas szczególnie interesują. Wiem, że to okres wakacji, ale wierzę, że ten letni czas to także okazja do nabrania dystansu i łagodności dla otaczającej nas rzeczywistości - zachęca prezydent Dulkiewicz. - Niech ten fragment okrągłego stołu, przy którym się spotkamy będzie dla nas wspólną przestrzenią do rozmowy w atmosferze wzajemnej życzliwości.

 

O czym rozmawiano w trakcie poprzednich spotkań?

Na Chełmie głównym tematem okazał się planowany w tej dzielnicy PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Część mieszkańców obawiała się, że będzie to uciążliwa dla nich na co dzień inwestycja. PSZOKi mają umożliwiać gdańszczanom łatwe, szybkie i bezpieczne pozbywanie się odpadów problemowych, np. gruzu, opon, zużytych farb czy starych mebli, nie trafią tam natomiast odpady biodegradowalne, takie jak np. jedzenie. Rozmawiano też o problemach osób niepełnosprawnych i potrzebnych remontach ulic.

Z kolei w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, która szykuje się do drugiego etapu rewitalizacji, mieszkańcy poruszali m.in. kwestie mieszkań komunalnych w tej dzielnicy i komunikacji miejskiej. Rozmawiano też o ekologii, problemie smogu i utrudnień związanych z tutejszymi przejazdami kolejowymi.

NaPrzymorzu, wśród zgłaszanych problemów pojawiły się też m.in.: brak przejścia dla pieszych przy ul. Czerwony Dwór (nieopodal Zielonego Rynku), problem upadających w Gdańsku małych firm czy kwestie związane z koszeniem miejskich trawników. Rozmowy dotyczyły też budowy Drogi Zielonej i planowanej linii tramwajowej, która ma być częścią tego przedsięwzięcia.

Na Pieckach-Migowie pytano z kolei o to, kiedy powstanie linia trwmwajowa łącząca tę dzielnicę z Wrzeszczem, a także o plany zagospodarowania przestrzennego dzielnicy. Zgłaszano też problem brakujących miejsc parkingowych

Środowe spotkanie będzie też okazją do rozmowy o ogłoszonych w trakcie czerwcowych uroczystości 21 tezach samorządowych, których głównym przesłaniem jest dbałość o interesy lokalne i autonomię samorządu. Z treścią dokumentu będzie można zapoznać się na miejscu.

 

Zobacz, jak wyglądały poprzednie spotkania z Prezydent Gdańska:

Spotkanie z mieszkańcami na Przymorzu Wielkim

Spotkanie z mieszkańcami w Pieckach-Migowie

Spotkanie z mieszkańcami w Dolnym Wrzeszczu

Spotkanie z  mieszkańcami na Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach

Spotkanie z mieszkańcami  na Chełmie

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze