PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Wybory do Rad Dzielnic. Dowóz osób niepełnosprawnych i dodatkowe kursy
Wybory do Rad Dzielnic. Dowóz osób niepełnosprawnych i dodatkowe kursy
W niedzielę, 24 marca, odbędą się wybory do 34 gdańskich Rad Dzielnic. By zapewnić każdemu wyborcy możliwość dotarcia do lokalu wyborczego, Miasto organizuje bezpłatny dowóz dla osób niepełnosprawnych i starszych, a także dodatkowe kursy autobusów komunikacji miejskiej na Wyspie Sobieszewskiej, Olszynce i w Kokoszkach.
W kilku dzielnicach Gdańska zapewnione zostaną dodatkowe kursy komunikacji miejskiej na czas wyborów do Rad Dzielnic
W kilku dzielnicach Gdańska zapewnione zostaną dodatkowe kursy komunikacji miejskiej na czas wyborów do Rad Dzielnic
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Osoby niepełnosprawne, a także starsze mające problem z poruszaniem się, które zamierzają wziąć udział w niedzielnych wyborach do Rad Dzielnic, ale pewnym utrudnieniem jest dla nich dotarcie do lokalu wyborczego, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu miejskiego. Wszystkie zainteresowane osoby powinny w niedzielę, 24 marca, zadzwonić pod nr telefonu (58) 323 66 15, w godz. 7.00 – 20.00, podając swój dokładny adres. Po przyjęciu zgłoszenia należy oczekiwać na samochód, który dowiezie wyborcę do lokalu wyborczego.

Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej do lokali wyborczych

By zapewnić lepszy dojazd do lokali wyborczych mieszkańcom Wyspy Sobieszewskiej, Olszynki, Smęgorzyna i Kokoszek, w najbliższą niedzielę zaplanowano czasowe zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 178, 268 i 512. I tak:

· Linia 178:

- w kierunku Dworca Głównego wykonywane będą zajazdy na przystanek „Olszynka Szkoła” [137], by umożliwić dotarcie do lokalu wyborczego mieszczącego się w budynku szkoły. 

· Linia 268:

- w godzinach 9.00 – 17.00 będzie funkcjonować według powszedniego rozkładu jazdy.

· Linia 512:

- w godzinach 8.00 – 17.00 będzie funkcjonować według powszedniego rozkładu jazdy.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl