PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Uwaga! Przejazd kolejowy na ul. Sandomierskiej zamknięty dla kierowców i pieszych. Do czwartku
Uwaga! Przejazd kolejowy na ul. Sandomierskiej zamknięty dla kierowców i pieszych. Do czwartku
W poniedziałek 27 maja od godz. 21.00 zamknięty zostanie na 4 dni przejazd kolejowy na ul. Sandomierskiej na gdańskiej Oruni. Prowadzone tam będą prace torowe, polegające na przebudowie przejazdu kolejowego na ul. Sandomierskiej.
Przejazd przez tory na ul. Sandomierskiej
Przejazd przez tory na ul. Sandomierskiej
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Uwaga kierowcy! Przez cztery dni utrudniona będzie komunikacja drogowa przez tory kolejowe na ul. Sandomierskiej w Gdańsku Oruni. Oprócz samochodów z przejazdu korzystają też liczni piesi. Teraz muszą uzbroić się w cierpliwość, bo PKP zamierza przeprowadzić remont. 

Roboty na przejeździe kolejowym na ul. Sandomierskiej trwać będą od poniedziałku 27 maja od godz. 21:00 do czwartku 30 maja do godz. 6:00. W tym czasie przejazd będzie zamknięty dla kierowców i pieszych. Objazd pomiędzy Traktem Św. Wojciecha i ul. Równą będzie odbywał się ulicami Smętną i Dworcową (również dla pojazdów powyżej 3,5 t). Obejście dla pieszych wyznaczone zostało tunelem na wysokości ul. Rejtana.

Prace na przejeździe kolejowym na ul. Sandomierskiej realizowane są przez PKP w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl