PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Triathlonowa przygoda dla dzieci i młodzieży. Ostatnie 10 miejsc!
Triathlonowa przygoda dla dzieci i młodzieży. Ostatnie 10 miejsc!
13 lipca br. odbędzie się kolejna edycja triathlonu dla dzieci w ramach zawodów Triathlon Gdańsk. Ta dyscyplina cieszy się ciągle wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych. Zostało kilka ostatnich miejsc! Na listach startowych grubo ponad 100 młodych zawodników. Zapisy do 24 czerwca!
Wzorem ubiegłych lat, również w tym roku przy okazji Triathlon Gdańsk, dzień przed startem dorosłych, wystartują dzieci i młodzież
Wzorem ubiegłych lat, również w tym roku przy okazji Triathlon Gdańsk, dzień przed startem dorosłych, wystartują dzieci i młodzież
Gdański Ośrodek Sportu

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku przy okazji Triathlon Gdańsk, dzień przed startem dorosłych, wystartują dzieci i młodzież. Formuła imprezy jest tak pomyślana, że w zawodach, pod okiem rodziców, mogą wziąć udział nawet trzylatki, a na 17-sto latkach kończąc. Triathlon składa się z trzech dyscyplin. Najpierw trzeba przepłynąć, następnie pokonać odpowiedni dystans na rowerze, a na końcu pobiec. W każdej kategorii wiekowej długość dystansu i poziom trudności jest dopasowany do możliwości młodych triathlonistów. Dlatego zawody dla młodych zapaleńców sportowych odbywają się w czterech kategoriach wiekowych:

  • Fun Race: 50 m pływania – 200 m jazdy na rowerze – 100 m biegu (3-6 lat, z udziałem opiekuna)
  • Dzieci Młodsze: 100 m pływania – 1000 m jazdy na rowerze – 200 m biegu (7-9 lat)
    Część pływacka odbędzie się przy brzegu zgodnie z wyznaczoną trasą. Dopuszczalne jest chodzenie po dnie
  • Dzieci Starsze: 200 m pływania – 1800 m jazdy na rowerze – 1000 m biegu (10-13 lat)
  • Młodzicy i Juniorzy Młodsi: 300 m pływania – 3600 m jazdy na rowerze – 2000 m biegu (14-17 lat)

Każdy młody uczestnik otrzyma pakiet startowy, w którym przygotowano: czepek, numer startowy oraz pamiątkowy medal. W przypadku Fun Race nie będzie obowiązywał pomiar czasu, nie będzie także przyznawanych miejsc. Dla zawodników, którzy zajmą lokaty na podium w pozostałych kategoriach wiekowych organizator przewiduje puchary. Emocje gwarantowane!

Zapisy na zawody tylko do poniedziałku – 24 czerwca 2019. Wpisowe wynosi 40 złotych, a limit uczestników to 150 miejsc. Start i meta zawodów zlokalizowane będą przy Molo w Brzeźnie.

W imprezie mogą wystartować jedynie zawodnicy niepełnoletni, czyli tacy, którzy w dzień zmagań, 13 lipca 2019, nie będą mieli ukończonych 18 lat. Z wyjątkiem Fun Race, w każdej kategorii wiekowej powstaną osobne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców.

Celem imprezy jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, propagowanie współzawodnictwa w duchu fair play, a także promocja zdrowego stylu życia oraz Miasta Gdańsk.

ZAPISY DO TRIATHLONU DLA DZIECI

Regulamin (.pdf 155 KB)

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze