Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Poezja stoczniowych doków w Remontowej i rekordowa liczba promów. Zobacz film z drona

Ekipa PortalMorski.pl/Skyland udokumentowała na filmie historyczny dla Gdańskiej Stoczni Remontowa SA moment. Przy dokach jednocześnie stało siedem promów, które w Gdańsku przechodzą różnorodne prace konserwacyjne i remontowe. Takiego nagromadzenia promów pasażersko - samochodowych w jednym momencie Remontowa nigdy jeszcze nie miała.

Poezja stoczniowych doków w Remontowej i rekordowa liczba promów. Zobacz film z drona
A
A
data publikacji: 15 lutego 2018 r.

Materiał z drona nakręcono w niedzielę, 4 lutego. Przy dokach i nabrzeżach Gdańskiej Stoczni Remontowa SA stały wówczas: Mont St Michel, Baltic Princess, Stena Scandinavica, Spirit of British Columbia, Stena Spirit, Princess Anastasia, Barfleur, czyli siedem promów pasażersko – samochodowych.

Jak podkreślają dziennikarze Portalmorski.pl:

taki widok jest dość rzadki nawet w innych czołowych stoczniach europejskich, nie mówiąc już o Polsce. (Liczba promów) to rekord w najnowszych dziejach największej polskiej i jednej z największych w Europie stoczni, w której nie było dotąd nagromadzenia tylu jednostek tego typu w jednym czasie, reprezentujących sześciu czołowych światowych armatorów.

Skąd takie nagromadzenie remontów promów w jednym czasie? Zima to sezon z relatywnie mniejszym ruchem pasażerskim, spada również przewóz ładunków, dlatego większość operatorów promowych planuje remonty okresowe swoich statków właśnie na tę porę roku. Stocznie remontowe, takiej jak Remontowa SA mają w tym czasie “pełne ręce roboty”.

Gdańska stocznia ma już grono wiernych, powracających klientów, z jej usług korzystają w tym roku także nowi armatorzy z całej Europy.

Więcej informacji na temat poszczególnych jednostek i armatorów znaleźć można tutaj.

tekst oprac. na podst. materiałów PortalMorski.pl

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl