PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Dwukrotny mistrz świata po dwóch latach odchodzi z Trefla
Dwukrotny mistrz świata po dwóch latach odchodzi z Trefla
Piotr Nowakowski w sezonie 2019/2020 nie będzie reprezentował barw Trefla Gdańsk. - Bardzo dziękujemy Piotrowi za minione dwa lata. Był to dla nas zaszczyt, że mieliśmy w swoich szeregach dwukrotnego mistrza świata - mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.
Piotr Nowakowski jeszcze w barwach Trefla
Piotr Nowakowski jeszcze w barwach Trefla
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Piotr Nowakowski do Trefla Gdańsk dołączył przed sezonem 2017/2018, przenosząc się nad Bałtyk z Asseco Resovii Rzeszów.

W swoim pierwszym sezonie w barwach „gdańskich lwów” wystąpił w 36 meczach, zdobywając łącznie 367 punktów, w tym 93 blokiem. Uplasował się także na drugiej pozycji ligowego rankingu najlepiej blokujących.

W minionych rozgrywkach wystąpił w 23 spotkaniach PlusLigi oraz siedmiu meczach Ligi Mistrzów. Łącznie we wszystkich starciach zdobył 267 punktów, w tym 67 blokiem. Dwukrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania i wyróżniony statuetką MVP.

Podczas dwóch sezonów w szeregach „gdańskich lwów” aktywnie uczestniczył też w wielu projektach marketingowych, m.in. promował siatkówkę wśród najmłodszych odwiedzając gdańskie żłobki, czy propagował zdrowy styl życia, biorąc udział w akcjach związanych z gotowaniem ryb i owoców morza.

- Bardzo dziękujemy Piotrowi za minione dwa sezony, wywalczone brązowy medal PlusLigi, Puchar Polski oraz awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Piotr to profesjonalista w każdym calu, zarówno na boisku, jak i poza nim, a przede wszystkim również wspaniały człowiek, aktywnie propagujący siatkówkę. Był to dla nas zaszczyt, że mieliśmy w swoich szeregach dwukrotnego mistrza świata - mówi prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski. - Życzymy Piotrowi kolejnych sukcesów i bardzo mocno trzymamy kciuki, by na jego szyi zawisł upragniony medal olimpijski. Gdańsk ze względów rodzinnych na pewno zawsze będzie dla Piotra bliski, ale także w klubie będzie zawsze czuł się „jak u siebie”.

Za Trefl Gdańsk


Czytaj także:

Piotr Nowakowski u prezydenta Gdańska. 10 tys. zł nagrody za mistrzostwo świata

XVI Gdańska Gala Sportu. Piotr Nowakowski najlepszym sportowcem w 2018 roku

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl