Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Miasto rozda mieszkańcom 25 tys. cebulek kwiatowych już w środę

„Gdańsk w tulipanach. Ukwiecamy balkony i ogródki przydomowe” - to nazwa projektu Wydziału Środowiska UMG, w ramach którego urzędnicy przekażą bezpłatnie gdańszczankom i gdańszczanom cebule 20 odmian różnych gatunków kwiatów.

Miasto rozda mieszkańcom 25 tys. cebulek kwiatowych już w środę
A
A
data publikacji: 09 października 2017 r.

Cebulki kwiatowe będą przekazywane w opakowaniach zawierających informacje dotyczące prawidłowej uprawy danej rośliny
Cebulki kwiatowe będą przekazywane w opakowaniach zawierających informacje dotyczące prawidłowej uprawy danej rośliny
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Cebulki będą wydawane w środę, 11 października, od godziny 12.00 (najpóźniej do godziny 19.00) na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Piekarniczej 16 (za Sądem Rejonowym Północ).

Przekazywanie cebulek do nasadzeń jesiennych ma zainspirować mieszkańców do ukwiecania: parapetów okiennych, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych.

W tym roku na potrzeby projektu zakupiono cebulki 20 odmian tulipanów i krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. Zestawy cebulek tulipanów i narcyzów (po 5-7 szt.), krokusów (po 10 szt.) zapakowane są w torebki, na których widnieją: krótki opis danej rośliny, zalecenia dotyczące uprawy oraz informacje o samym projekcie. Każda osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie po trzy opakowania wybranych przez siebie cebulek.

Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku przygotował łącznie blisko 3 tys. sztuk opakowań cebulek kwiatów ozdobnych. Wykonanie oznakowań woreczków z cebulkami oraz ich dystrybucja zostały powierzone gdańskiemu Stowarzyszeniu „INNE jest piękne”.

Bezpłatne przekazywanie mieszkańcom cebulek kwiatowych odbędzie się już po raz trzeci i jest kontynuacją projektu rozdawania gdańszczanom nasion kwiatów, czyli akcji „Posiej nas”. W ramach “Posiej nas” od 2008 roku przekazano blisko 100 tys. nasion kwiatów ozdobnych - maciejek, słoneczników i innych!


W przeddzień "wielkiego rozdawnictwa cebulek", w programie na żywo “Wszystkie Strony Miasta” gościliśmy pracowników Wydziału Środowiska UMG: Barbarę Szczyt, Marcina Trykszę i Tadeusza Gzowskiego, którzy opowiedzieli o projektach edukacyjnych dotyczących ochrony przyrody w naszym najbliższym, gdańskim otoczeniu.

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl