PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj w środę w 100czni. Opowiedzą o książkach i zagrają koncert
Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj w środę w 100czni. Opowiedzą o książkach i zagrają koncert
100cznia, jak co środę w wakacje, zaprasza na koncert. 10 lipca, o godz. 18, w postindustrialnej przestrzeni wystąpi poeta i pisarz Marcin Świetlicki z projektem muzycznym "Zgniłość", w którym gościnnie gra na saksofonie autor kryminałów Mariusz Czubaj. Wydarzenie poprzedzi podwójne spotkanie autorskie obu artystów. Wstęp wolny.
Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj spotkają się z fanami na koncercie w 100czni 10 lipca ok godz. 20.30
Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj spotkają się z fanami na koncercie w 100czni 10 lipca ok godz. 20.30
fot. facebook.com/Czubaj.Mariusz

 

Okazja, aby w popularnej 100czni (Gdańsk Stocznia, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5) spotkać się z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem pojawi się w środę, 10 lipca, o godz. 18. Krakowski poeta i pisarz, frontman zespołów "Świetliki" i "Zgniłość" oraz pisarz, profesor antropologii kultury i karateka - będą gośćmi podwójnego spotkania autorskiego. Czubaj, nagradzany autor popularnych kryminałów, udziela się gościnnie w zespole Marcina Świetlickiego "Zgniłość" – gra tam na saksofonie i jak zapowiana na FB:

"W przeciwieństwie do spotkań literackich w Namiotach Festiwalowych:

- nie powiemy jak żyć;

- nie wskażemy drogi, którą należy podążać;

- nie będziemy jak Paulo Coelho;

- będziemy tylko sobą. Przepraszamy."

 

Mariusz Czubaj: - Przyznawanie się do czytania kryminałów kiedyś wywoływało zgorszenie. Dzisiaj jest odwrotnie

 

Pisarze opowiedzą za to o swoich najnowszych książkach: zbiorze wierszy „Ale o co ci chodzi?” (Marcin Świetlicki) oraz powieści „Około północy” (Mariusz Czubaj). W ten sposób czterdzieści cztery wiersze ilustrowane rysunkami Marcina Maciejowskiego spotkają się w Gdańsku z powieścią z muzyką w tle. - Moja powieść zaczyna się sceną pogrzebu Krzysztofa Komedy na warszawskich Powązkach i nie jest to przypadek - zapowiadał w radiowej Dwójce Czubaj, autor książki "Około północy".

Obie książki będzie można kupić na miejscu i zdobyć autograf autorów.

Koncert zespołu "Zgniłość" odbędzie się po spotkaniu z artystami, ok. godz. 20.30. Projekt łączy pomorskie i krakowskie tradycje muzyczne, ponieważ Świetlickiemu za mikrofonem i Czubajowi na saksofonie altowym towarzyszyć będą: znany ze "Świetlików" Michał Wandzilak (fortepian) oraz młodzi trójmiejscy jazzmani: Michał Ciesielski (saksofon), Dawid Lipka (trąbka), Maciej Sadowski (kontrabas) i Tomasz Koper (perkusja).

- "Zgniłość" wykluła się z zespołu "Jazztliki" grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików. Obecną muzyczną trajektorię "Zgniłości" można by określić jako „postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass” - mówią o sobie muzycy.

Na oba wydarzenia wstęp wolny.

 

Czytaj też: Inaczej niż w Sopocie. Rośnie moda na nocne imprezowanie w Gdańsku

 

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze