Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ponad 45 tysięcy gdańszczan złożyło wniosek o wydanie Karty Mieszkańca

Sprzedaż Karty Mieszkańca w Gdańsku trwa od niespełna dwóch miesięcy. Obecnie korzysta z niej już 31 tys. osób, a do 8 stycznia w sumie 45,3 tys. złożyło wniosek o jej wydanie. Z jakich miejskich atrakcji gdańszczanki i gdańszczanie najchętniej korzystają dzięki Karcie Mieszkańca?

Ponad 45 tysięcy gdańszczan złożyło wniosek o wydanie Karty Mieszkańca
A
A
data publikacji: 08 stycznia 2018 r.

Lodowisko miejskie w Gdańsku - obecnie największy hit Karty Mieszkańca
Lodowisko miejskie w Gdańsku - obecnie największy hit Karty Mieszkańca
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Przypomnijmy: Karta Mieszkańca to projekt realizowany przez Gdańską Organizację Turystyczną. Karta uprawnia do bezpłatnego korzystania raz w roku (każdego roku, bo Karta to projekt wieloletni!) z dziesięciu atrakcji w mieście - tzw. “TOP 10”, a także z różnorodnych zniżek u kilkudziesięciu partnerów projektu.

Za wydanie dokumentu płaci się jedynie złotówkę. Można go zamówić także przez internet, Kartę odebrać trzeba jednak osobiście w jednym z 11 punktów w mieście. 

Karta Mieszkańca w Gdańsku

Aby otrzymać Kartę Mieszkańca wystarczy spełnić jeden z warunków:

  • być zameldowanym w Gdańsku,
  • rozliczać się z podatku dochodowego w dowolnym Urzędzie Skarbowym w Gdańsku
  • opłacać w Gdańsku podatek od nieruchomości lub rachunki za media związane z nieruchomością

Następnie trzeba złożyć wniosek i dołączyć skan/kopię dokumentu potwierdzającego spełnienie jednego z w/wym. warunków (dowód osobisty, pierwsza strona PIT, faktura za media).

Można go złożyć przez internet - na stronie projektu www.jestemzgdanska.pl lub na miejscu - w urzędzie miejskim (ul. Nowe Ogrody 8/12, Zespół Obsługi Mieszkańców nr 3, na parterze budynku), w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29), w Informacji Turystycznej w tunelu przy dworcu PKP oraz w Informacji Turystycznej i Lotniskowej w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy.

Karta jest do odebrania od razu. Wystarczy uiścić opłatę w wysokości symbolicznej złotówki. Dla każdego członka rodziny trzeba wyrobić oddzielny egzemplarz.

Uwaga, jeśli ktoś ma Kartę Miejską ZTM może “dograć” do niej pakiet Karty Mieszkańca! Zrobi to również za pomocą portalu www.jestemzgdanska.pl.


Największe hity wśród TOP 10, czyli gdzie mieszkańcy najchętniej wykorzystują opcję bezpłatnego wejścia z Kartą Mieszkańca:

  1. Lodowisko Miejskie - 473 os.
  2. Centrum Hewelianum - 396 os.
  3. Pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu - 263 os.
  4. Europejskie Centrum Solidarności - 237 os.
  5. Mecze Lechii – 197 os.
  6. Muzeum Bursztynu – 169 os.
  7. Gdański Ogród Zoologiczny - 146 os.-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl