Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańszczanie świecą przedsiębiorczym przykładem

Finał III edycji plebiscytu „GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych za nami! Nagrody wręczyła pełniąca funkcję prezydenta miasta – Aleksandra Dulkiewicz oraz Tomasz Szymczak – prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, który jest współorganizatorem plebiscytu i od 6 lat wspiera przedsiębiorczość wśród osób w każdym wieku.

A
A

- Gdańsk to miasto otwarte i prorozwojowe. Panuje to idealny ekosystem do rozwoju biznesu. My jako STARTER wiemy to doskonale, bo z przedsiębiorczymi gdańszczanami i gdańszczankami współpracujemy na co dzień – tymi słowami prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiebiorczości Tomasz Szymczak, otworzył uroczystą galę.

 

Coroczny plebiscyt ma na celu uhonorowanie gdańszczan i gdańszczanek, których przedsiębiorcza postawa i aktywność jest przykładem dla społeczności Gdańska. Wśród nagrodzonych znalazły się osoby w każdym wieku i z różnych gałęzi biznesu.

 

W kategorii „przedsiębiorczość w edukacji” nagrodę kapituły i publiczności odebrała Anna Krause, wicedyrektor SP 27 w Gdańsku, która swoją pasję z powodzeniem przekłada na życie zawodowe, przy okazji ucząc uczniów. Pani Anna szyje piękne ubrania i gadżety - prowadzi nawet swój fanpage "Ania szyje". Spółdzielnia Uczniowska Biedroneczka przy SP 49 w Gdańsku to zdaniem jury przykład „przedsiębiorczości młodzieżowej”. Najwięcej głosów publiczności w kategorii „przedsiębiorczy senior” otrzymała Józefa Siudaczyńska – Babicz, a Jan Urbanik zyskał uznanie kapituły konkursu. Za „Przedsiębiorcę odpowiedzialnego społecznie” uznano Jana Ptacha. „Przedsiębiorczy imigrant” to Anish Saraf, który w 2013 r. założył w Gdańsku firmę kurierską Let's Deliver, zwaną Uberem dla przesyłek. Firma specjalizuje się w przesyłkach ekspresowych. Stąd hasło przewodnie - Dostawa w godzinę. Kremy naturalne ZASPA zostały laureatem nagrody w kategorii „przedsiębiorczość wspierająca markę”. Firma SKAT to niekwestionowany faworyt jury w kategorii „przedsiębiorczość odpowiedzialna społecznie”.

 

Podczas wydarzenie swoją prelekcję wygłosił również naczelny prawnik Internetu – Tomasz Palak, który opowiedział o konsekwencjach spowodowanych nieprzemyślanymi działaniami i krokami w sieci.

Przedsiębiorczy gdańszczanie nagrodzeni w III edycji konkursu
Przedsiębiorczy gdańszczanie nagrodzeni w III edycji konkursu
mat. prasowy
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy